Ventilācijas sistēmas- pēc pieprasījuma kontrolēta ventilācija

Ventilācijas sistēma pēc pieprasījuma jeb saīsināti DCV (demand controlled ventilation) spēj manuāli vai automātiski regulēt gaisa plūsmu, lai atbilstu precīzām vajadzībām noteiktā laikā. Ja viena telpa ir tukša, gaisa padeve tiek samazināta, savukārt, ja cita telpa ir pilnībā aizņemta, sistēma palielina gaisa plūsmu šajā ēkas daļā, lai nodrošinātu, ka iekštelpu klimats un vide ir veselīga visā ēkā vienlaicīgi. Šajā rakstā tiek apskatīti pēc pieprasījuma kontrolētas ventilācijas sistēmas darbības aspekti un ieguvumi.

Kādi ir kontrolētas ventilācijas ieguvumi ?

Pēc pieprasījuma kontrolēta ventilācija ir izdevīga telpās kur notiek dažāda veida aktivitātes. Ēka, kurā ir biroji, dzīvokļi, pusdienu restorāns un trenažieru zāle, saskartos ar milzīgām ekonomiskām un ilgtspējīgām problēmām, ja visas tās daļas tiktu ventilētas kā vienlaicīgi izmantotas.

Enerģijas taupīšana bez kaitējuma klimatam

Parasti tukšas un neapdzīvotas telpas nav nepieciešams nodrošināt ar tādu pašu gaisa daudzumu kā pārpildītas telpas. Konstanta gaisa daudzuma ventilācijas sistēma nodrošina telpām regulāru gaisa plūsmu, kura bieži vien ir lielāka, nekā būtu nepieciešams ikdienas telpu izmantošanā. Tas tiek darīts, lai izvairītos no kritiski zemas gaisa padeves, kad telpa ir pilnībā izmantota. Pēc pieprasījuma kontrolētas ventilācijas sistēmas ierīkošana ir labākais risinājums iepriekš minētajai “statiskajai” ventilācijas metodei.

Viens mērķis – divas dažādas sistēmas

Dažkārt tiek minēti divi dažādi pēc pieprasījuma kontrolētas ventilācijas veidi, mainīgs gaisa daudzums (VAV) un pēc pieprasījuma kontrolēta ventilācija (DCV). Abas ventilācijas sistēmas pilda vienu un to pašu mērķi, taču katrai  no tām ir atšķirīgas funkcijas.

Apmeklējums skolās mācību stundu laikā. TeknDr. Deniss Johansons, Klātbūtne ēkās — mērījumi un aplēses, 2010

VAV ventilācijas sistēma regulē gaisa plūsmu darbības laikā, bet to var pielāgot tikai temperatūrai vai gaisa kvalitātei. VAV bieži vien atbilst pirmsskolas izglītības iestāžu un mazāku skolu vajadzībām, kur aktivitātes ir diezgan vienmērīgas visas dienas garumā. VAV parasti nozīmē zemākas ieguldījumu izmaksas, bet nodrošina labu enerģijas ietaupījumu salīdzinājumā ar CAV (konstantas gaisa plūsmas sistēma).

DCV ventilācijas sistēma laika gaitā pielāgo ne tikai gaisa plūsmu, bet arī dažādus citus faktorus, kā piemēram, papildus samazināta ventilatoru patērētā elektroenerģija, pateicoties spiediena optimizācijai gaisa vadu sistēmā. Ar DCV sistēmas palīdzību iespējams pielāgot iekštelpu klimatu cilvēku vajadzībām, jo ​​tā ļauj apvienot dažādus produktus vienā kopējā sistēmā. Investīciju izmaksas ir augstākas, bet ilgtermiņa ieguvumi no enerģijas ietaupījuma aspekta ir nepārprotami, kā arī ir uzlabota ēkās esošo cilvēku darba produktivitāte, veselība un komforts.

Unikāla ventilācijas sistēma no SWEGON

SWEGON- Zviedrijas vadošās iekštelpu klimata zīmols ir viens no pirmajiem, kas tirgū ieviesis DVC sistēmu, kas ir viedā ventilācijas sistēma! Tā ir īpaši tehniski izstrādāta, lai maksimāli atvieglotu lietošanu, un parasti tiek apvienota ar lietotājam draudzīgu un saprotamu vadību- Swegon WISE sistēmu.

                                          DCV ventilācijas sistēma WISE no SWEGON

Atklājiet DCV ventilācijas sistēmu

Ir diezgan dabiski, ka ēku noslogojums dienas laikā svārstās. Bez DCV ventilācija vienmēr darbosies ar tiem pašiem iestatījumiem, pat ja ēka ir tukša. Tomēr ar pieprasījuma kontroles ventilācijas sistēmas ierīkošanu paveras milzīgs enerģijas ietaupījuma potenciāls. Gaiss ēkās, kas nav pareizi vēdinātas, var būt augsta alergēnu, ķīmisko izgarojumu, putekļu  kā arī citu piesārņotāju piesātināts. DCV var palīdzēt ievērojami samazināt iekštelpu gaisa piesārņojumu, nepārtraukti ievadot ēkā nepieciešamo svaigā gaisa daudzumu. Nav svarīgi, vai jūsu ēka ir birojs, skola, slimnīca vai iepirkšanās centrs- jums ir nepieciešama mērena ventilācija, lai iedzīvotāji būtu apmierināti un produktīvi. Pētījumi ir pierādījuši, ka neatbilstoši  ēkai izvēlēta ventilācija var samazināt katra darbinieka produktivitāti par 10%, savukārt samazināts iekštelpu piesārņojums un mērena svaiga gaisa padeve ēkā palielina darbinieku produktivitāti.

Sazinieties ar ECOWISE, lai uzzinātu ventilācijas sistēmas aprēķinu.


Avots: WISE | www.swegon.com | SuperWISE II | www.swegon.com
Publicēts: 31.10.2022