Rotējošie siltummaiņi 

Kas ir rotējošie siltummaiņi? Īsa atbilde: rotējošs rats ar daudziem maziem kanāliem, izgatavots no alumīnija.

Siltais nosūces gaiss silda kanālus, pārnesot siltumu uz auksto āra gaisu gaisu. Siltuma efektivitāte balansētām pieplūdes un nosūces gaisa plūsmām ir augsta, un rotējošie siltummaiņi parasti nav pakļauti aizsalšanai, kas nodrošina augstu gada enerģijas efektivitāti. Ar sorbcijas tipa rotoru tiek efektīvi atgūta arī dzesēšanas enerģija un mitrums.

Dažādi rotoru veidi

Siltummainis ir aprīkots ar motorizētu vadību un ietver iebūvētu rotācijas uzraudzību.

Swegon rotējošie siltummaiņi ir pieejami trīs dažādos variantos:

  • Maksimālās temperatūras efektivitāte (MTE), kas nodrošina augstāko temperatūras efektivitāti 
  • Standarta temperatūras efektivitāte (STE) ir kompromiss starp augstu temperatūras efektivitāti un iespējami zemāko spiediena kritumu 
  • Maksimālā spiediena efektivitāte (MPE) piedāvā iespējami zemāko spiediena kritumu. 

Visi sniegumu varianti var tikt izvēlēti ar dažādiem materiāliem.

DAŽĀDAS VIRSMAS APSTRĀDES

Alumīnija rotori parasti tiek izmantoti komerciālajās ēkās, kur temperatūras efektivitāte ir visnozīmīgākā. Sorbcijas rotori tiek izmantoti, kad ir jāatgūst mitrums gan vasaras, gan ziemas darbībā, un epoksīda rotori tiek izmantoti, ja pastāv korozijas risks, piemēram, piekrastes klimata apstākļos.

Rotors atgūst kā siltumu, tā arī aukstumu, un ar sorbcijas tipa rotoru tas atgūst arī mitrumu. Vasaras laikā siltummainis “izžāvē” ārējo gaisu, kas samazina mitruma daudzumu dzesēšanas kaloriferā – slēptās dzesēšanas jaudu – un samazina kopējo dzesēšanas jaudu. Tas ne tikai samazina darbības izmaksas, bet arī pazemina investīcijas un uzlabo komfortu ziemā.

Ziemas darbība parasti nozīmē sausu iekštelpu klimatu, bet sorbcijas tipa rotors atgriež nosūces gaisa mitrumu uz pieplūdes gaisu.

Mitruma kontrole un optimizācija 

Pieņemama mitruma līmeņa saglabāšana ir būtiska, lai nodrošinātu optimālu komfortu un ierobežotu slimību izplatīšanos. Sorbcijas rotori ir ļoti efektīvi mitruma atgūšanā – izmantojot mūsdienīgu pārklājumu tehnoloģiju, var sasniegt 70-90% mitruma atgūšanas efektivitāti. Gan temperatūras, gan mitruma efektivitāte tiek kontrolēta ar rotācijas ātrumu. Kontrolējot siltummaiņa rotācijas ātrumu, mitruma atgūšanu var optimizēt.
The Swegon Blog | www.swegon.com | Humidity

Swegon risinājums

GOLD iekārtās ar RECOsorptic siltummaini ir iebūvēta funkcija, kas atgūst un uztur iekštelpu mitruma līmeņus, nodrošinot optimālu iekštelpu klimatu.
Hygrostatic rotor control | www.swegon.com

Iekšējās pārplūdes minimizēšana

Lai gan rotējošais siltummainis nodrošina augstu temperatūras efektivitāti, pastāv risks, ka nosūces gaiss tiek pārnests uz pieplūdes gaisu. Iekšējā pārplūde ir jānovērš, jo tā nelabvēlīgi ietekmē gaisa kvalitāti un enerģijas patēriņu.

Pārplūdi var iedalīt divos veidos:

  • Tiešā pārplūde caur blīvējumiem 
  • Pārnešana ar siltummaiņa kanāliem

Visi pārplūdes veidi jāņem vērā, aprēķinot specifiskās ventilatora jaudas (SFP) rādītājus, izmantojot definētās metodes siltummaiņu veiktspējas mērīšanai, ieskaitot OACF un EATR.

Uzziniet vairāk par to, kā minimizēt iekšējo noplūdi un ko ņemt vērā, aprēķinot SFP. Internal leakage | www.swegon.com

Plašam pielietojumu klāstam

Rotējošie siltummaiņi nodrošina optimālu temperatūru un energoefektivitāti un ir piemēroti lielākajai daļai pielietojumu, izņemot gadījumus, kad ir stingras prasības attiecībā uz aromātu pārnesi un higiēnu. Dažādu veidu rotori padara tos piemērotus birojiem, viesnīcām, skolām utt.

Plašs produktu klāsts

Swegon piedāvā plašu gaisa apstrādes iekārtu klāstu ar rotējošajiem siltummaiņiem. Atkarībā no īpašajām prasībām un pielietojuma veida mēs piedāvājam risinājumus, kas atbilst visām vajadzībām.

GOLD RX – Ecowise

GLOBAL RX – Ecowise