Kas jāņem vērā, izvēloties siltumsūkni komerciālām ēkām?

Pareiza siltumsūkņa izvēle prasa rūpīgu pieeju un uzmanību. Ir daudz mainīgo lielumu, kas ietekmē veiktspēju un efektivitāti, un optimāla līdzsvara panākšana starp lietojumu, veiktspēju un izmaksām var būt izaicinājums. Pēdējos gados siltumsūkņi ir kļuvuši arvien populārāki dzesēšanas un apkures pielietojumos, galvenokārt pateicoties to izcilajai energoefektivitātei. Bet, ja Jūs, piemēram, optimizējāt dzesētāja veiktspēju, nosakot tā izmērus atbilstoši maksimālajai paredzamajai ārējās vides temperatūrai
(OAT), optimālo siltumsūkni ir grūtāk izvēlēties. Diemžēl, nav “vienas iekārtas” siltumsūkņa, kas spētu izpildīt visu iespējamo pielietojumu nepieciešamības.

Pirmkārt, lai gan dzesētājus galvenokārt izmanto Dienvideiropā, siltumsūkņus var izmantot plašā ārējās vides temperatūras diapazonā — no aukstā ziemas klimata ziemeļos līdz maigajiem sezonas vidus apstākļiem dienvidos. Otrkārt, dažādi siltumsūkņi ir paredzēti, lai ražotu ūdeni, kura temperatūra ir no 20 līdz 80 grādiem pēc Celsija atkarībā no pielietojuma. Treškārt, reversīvie siltumsūkņi parasti ir optimizēti apkurei vai dzesēšanai. Lai padarītu visu vēl sarežģītāku, veiktspēju ietekmēs arī izvēlētais
aukstumnesējs. Kopumā mēs iesakām izmantot propāna bāzes aukstumnesēju – tiem ir lieliskas īpašības zemā ārgaisa temperatūrā un augstas ūdens temperatūras iegūšanai. Tātad, šie ir daži no faktoriem, kas jums jāņem vērā, pirms izvēlaties vislabāko iekārtu savām nepieciešamībām.

Vēl viens faktors, kas jāņem vērā – siltumsūkņi, atšķirībā no dzesētājiem, rada lieko ūdeni no gaisa sausināšanas. Vēsākā klimatā tas var izpausties kā ledus ap siltummaiņiem, kas atkausēšanas ciklu laikā pārvēršas ūdenī. Ja esošo dzesētāju nomainat uz siltumsūkni, jums ir arī jāatrod risinājums kā novadīt šo lieko ūdeni.

Siltumsūknī, kas paredzēts maigākam klimatam, kondensāta vanna uztvēra un novadīja lieko ūdeni. Taču ar to Ziemeļvalstīm izrādījās par maz. Swegon ir izstrādājis jaunu un uzlabotu kondensāta vannu, kas nodrošina perfektu ūdens aizplūšanu. Mēs arī izstrādājam labāku siltummaiņu atkausēšanas loģiku, kas pielāgota Ziemeļvalstu klimatam. Tādā veidā mēs, piemēram, varam izvairīties no apsalšanas, kad iekārta tiek apturēta uz ilgāku laiku.

Mēs meklējam veidus, kā vēl vairāk optimizēt atkausēšanu, piemēram, liekot vadībai sadalīt siltumsūkņu atkausēšanu sistēmā, izvairoties no visu iekārtu vienlaicīgas izslēgšanas.
Noslēgumā jāsaka, ka, meklējot siltumsūkni, ir jāņem vērā vairākas lietas – izvēli ietekmēs ne tikai pielietojums, bet arī klimatiskie apstākļi un citi faktori.


Publicēts: 30.03.2023
Oriģināls: https://blog.swegon.com/en/things-you-need-to-consider-when-picking-a-heat-pump-for-commercial-buildings