KĀPĒC IEKŠTELPU KLIMATU JOPROJĀM ATSTĀJAM KĀ NEJAUŠĪBU?

Enerģijas taupīšana un īrnieku apmierinātība būvniecības un nekustamā īpašuma nozarē ir svarīgākie faktori. Šiem aspektiem ir tieša saistība ar iekštelpu klimatu. Mēs pavadām 90% savas dzīves telpās, un ir zinātniski pierādīts, ka mūsu spēja labi gulēt, produktīvi darboties un attīstīties ir saistīta ar komfortablu iekštelpu klimatu. Ņemot to vērā, rodas jautājums vai lielais pieprasījums pēc iekštelpu klimata un tā kontroles nerada papildu slodzi videi?

Mūsdienās ir dažas lietas, kas ir atstātas nejaušības ziņā, dažas lietas tiek uzskatītas par pieņemamām, ja tās vienkārši notiek. Laikapstākļi varētu būt vienkāršs piemērs, taču vesels kolektīvs var sēdēt piektdienas pēcpusdienās un vilkt dažādas prognozes, lai mēģinātu atrast visdrošākos nedēļas nogales laikapstākļus. Automašīnu iespējams atrast, aizslēgt, fiziski atvērt, uzlādēt un iedarbināt, izmantojot lietotni, tāpat ir iespēja arī lūgt palīdzību avārijas gadījumā. Apkārtējo lietu uzraudzība, regulēšana un vadīšana ir pieejama līdzīgās lietotnēs kā iekšējam un ārējam apgaismojumam, veļasmašīnām un žāvētājiem, pasta sūtījumiem, multfilmu varoņiem, taksometriem, pārtikas piegādēm utt.

Tad kā būtu ar digitālajiem pakalpojumiem ēkas apsardzes signalizācijai? Tā kontrolē acīmredzamo, lai aktivizētu un deaktivizētu īpašuma apsardzi, sniedz pārskatu par to, kuras durvis un logi šobrīd ir atvērti un kuri no tiem tika atvērti pēdējo mēnešu laikā. Tā var parādīt iekštelpu temperatūru, un svārstības, kas ir bijušas, kā arī izveidot savienojumu ar operatoru, ja notiek ielaušanās vai rodas citas ar ēku saistītas problēmas. Visbeidzot, tā var sniegt ieteikumus, piemēram, par bateriju maiņu, pamatojoties uz dažādiem datiem un sensoriem.

Pēdējā piemērā tiek izmantota pieeja ēkai, bet kādi ir digitālie risinājumi, kas vēl var palīdzēt rūpēties par ēku, kontrolēt enerģijas patēriņu un nodrošināt zemas ekspluatācijas izmaksas laika gaitā? Vai kādi digitālie risinājumi ir vērsti uz iekštelpu klimatu, komfortu iekšpusē, kas var sniegt cilvēkam vislabākos apstākļus, lai veiktu darbu, paliktu vesels un būtu apmierināts?

IEKŠTELPU KLIMATS – KAS TAS IR UN KĀPĒC TAS IR SVARĪGI?

Iekštelpu klimatu veido vairāki faktori. Vispazīstamākie ir temperatūra un gaisa kvalitāte, taču būtiska nozīme ir arī skaņai, gaisa plūsmai un mitrumam. Runājot par temperatūru, pētījumi liecina, ka cilvēki ir visproduktīvākie 21-22 grādu temperatūrā un viņu produktivitāte samazinās par 2% ar katru siltāku iekštelpu klimata grādu. Citi pētījumi liecina, ka zems CO2 līmenis telpā uzlabo stratēģisko domāšanu, kā arī spēju izmantot iegūto informāciju. Turklāt, samazinot piesārņojošo vielu koncentrāciju gaisā, ievērojami uzlabojas darba efektivitāte un cilvēku veselība telpās vai ēkā.

Attiecībā uz gaisa plūsmu, skaņu un mitrumu, ir jānovērš monotona skaņa un traucējošs troksnis, tāpat arī nepatīkamais caurvēja efekts. Nepiemērots mitruma līmenis ir jāoptimizē, lai tas atbilstu gan energoefektivitātes, gan komforta prasībām. Jo, ja ēka neizpilda šos faktorus, pastāv acīmredzams risks, ka īrnieki būs neapmierināti vai nu ar saviem darba rezultātiem, iespējām atgūt spēkus vai ikgadējo īres maksu.

Ņemot to vērā, ideāls iekštelpu klimats ir tikpat svarīgs kā brokastis no rīta, un, varam apgalvot, ka iekštelpu klimats ir svarīgāks par grāmatām vai ekrāniem, zīmola kafiju, lai cilvēki būtu vislabākajā formā. Ideāls iekštelpu klimats nodrošinās vislabākos apstākļus, lai pilnībā realizētu cilvēku potenciālu, lai veiktu savus ikdienas pienākumus, izgulētos un izbaudītu vidi, kurā viņi atrodas. Rodas jautājums, kāpēc nav bijis kliedzošs pieprasījums pēc digitālajiem pakalpojumiem iekštelpu klimata apskatei, regulēšanai un kontrolei?

Rūpes. Komforts. Kontrole.

Iedomājieties lietotni veļasmašīnai, ar iespēju izvēlēties, modificēt un sekot veļas mazgāšanas programmai. Paziņojumi tiek nosūtīti, kad mazgāšana ir pabeigta, ir iespējams atvērt durvis un parādās brīdinājums, kad mazgāšanas līdzeklis beidzas vai filtri ir jāizskalo. Vairāki sensori un precīzi noregulēti instrumenti kopā ar savienojamību ļauj uzraudzīt un kontrolēt šo procesu.

Mūsdienās ir iespējams ļoti progresīvā veidā uzraudzīt un kontrolēt arī iekštelpu klimatu. Ar precīzu sensoru un izcilas savienojamības palīdzību var noteikt temperatūru, skaņas līmeni un mitruma pakāpi, kā arī CO2 un citu piesārņotāju līmeni telpā vai ēkā. Pateicoties izcilai digitālajai saziņai starp dažādām iekārtām iekštelpu klimata risinājumā, nepārtraukti tiek veikta uzraudzība un regulēšana, lai radītu labāko iekštelpu klimatu. Turklāt ekrānos un lietotnēs var vizualizēt sensoru vērtības, iekārtu veiktspēju un komplekso risinājumu rezultātus iekštelpu vides kvalitātes ziņā.

Lielāko daļu savākto datu var izmantot arī ēkas uzturēšanai. Var plānot apkopes, ekspluatācijas problēmas var atrisināt, pirms tiek ietekmēts iekštelpu klimats, un var ievērojami uzlabot energoefektivitāti, jo tiek sniegti ieteikumi, pamatojoties uz vēsturisko, aktuālo un prognozēto informāciju. Viss iepriekš minētais ļauj dažādām ieinteresētajām pusēm skatīt, uzraudzīt, kontrolēt un sniegt atsauksmes gan par iekštelpu klimata materiālajiem, gan nemateriālajiem aspektiem.

Swegon IEKŠTELPĀS

Izmantojot mūsu rūpīgi izstrādāto Swegon INSIDE Manager, ir iespējams apskatīt, uzraudzīt un kontrolēt daudzas saderīgas HVAC* iekārtas vienā ēkā vai visā īpašumu portfelī. Izmantojot pārvaldnieku, var bez piepūles nodrošināt to, ka visas ierīces darbojas tā kā paredzēts energoefektīvākajā veidā, vienlaikus nodrošinot ideālu iekštelpu klimatu, lai cilvēki varētu justies labi iekštelpās.

Tirgū nav nekā cita ko salīdzināt ar INSIDE Analytics. Pretstatā laikapstākļu ziņojumam, kas tiek prognozēts un pieejams visiem, Analytics ir paredzēts tikai INSIDE klientiem un sniedz iespēju skatīt, pielāgot un kontrolēt iekštelpu klimatu līdz sīkākajai detaļai. Izmantojot progresīvus mākslīgā intelekta atveidotos datus, INSIDE Analytics ļauj nekustamo īpašumu apsaimniekotājiem un citiem līdzīgi iesaistītajiem pārvaldīt savas ēkas tā, lai sasniegtu mērķus attiecībā uz ēku darbību un ziņošanu, ekonomiju un ilgtspējību ar uzlabotu efektivitāti. INSIDE Visualiser parāda temperatūru, gaisa kvalitāti, gaisa plūsmu, mitrumu un skaņas līmeņus, pašreizējos un vēsturiskos datus, viegli uztveramā un saprotamā veidā. Tas salīdzina iekštelpu klimatu šajā ēkā ar citām līdzīgām ēkām un ļauj saņemt tiešu atgriezenisko saiti no ēkā esošajiem cilvēkiem.

Mēs esam izstrādājuši virkni pakalpojumu ar nosaukumu Swegon INSIDE, kas paredzēti būvinženieriem, apsaimniekotājiem, būvuzraugiem un citiem iesaistītajiem. Katrs pakalpojums ir rūpīgi izstrādāts, lai palīdzētu iepriekšminētajiem lietotājiem izprast, analizēt un kontrolēt iekštelpu klimata risinājumu, tādējādi viņi spēs rūpēties par ēku un nodrošināt energoefektīvu un uzticamu darbību. Kā papildinājums šie pakalpojumi ir izstrādāti arī lai cilvēki ēkā varētu vizualizēt un pielāgot iekštelpu klimatu komfortablā līmenī, kas ļauj viņiem būt vislabākajā formā šodien un nākotnē.

*HVAC – Heating, ventilation, Air conditioning


Oriģināls: https://blog.swegon.com/en/when-it-comes-down-to-business-it-is-all-about-the-indoor-climate