Izspiešanas tipa ventilācija

Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc reizēm iekštelpu vide rada diskomfortu un caurvēju, neskatoties uz to, ka ir liela un atvērta telpa, piemēram, mācību klase? Kā eksperti apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC) nozarē, varam teik, ka iepriekšminētais ir acīmredzams piemērs gadījumiem, kad ventilācijas sistēmas izvēle ir bijusi neveiksmīga. Bet ko izvēlēties, lai veicinātu labklājību un produktivitāti lielās iekštelpu vidēs? Galvenais varētu būt gandrīz aizmirsts ventilācijas princips no 1970. gadiem. Ļaujiet Jums pastāstīt vairāk.

Tā kā arvien vairāk laika pavadām telpās, pieaug nepieciešamība pēc efektīvas ventilācijas sistēmas, kas spēj nodrošināt svaigu gaisu un nodrošināt veselīgu iekštelpu klimatu. Sistēmai jānodrošina iekštelpu vide ar svaigu āra gaisu, kā arī efektīvi jānoņem piesārņotais gaiss un citas kaitīgās vielas. Ir dažādi veidi, kā to izdarīt, kā arī nodrošināt optimālu iekštelpu klimatu cilvēkiem.
Gandrīz aizmirsts ventilācijas princips ir izspiešanas ventilācija. Šis princips ir paredzēts gaisa padevei ar mazu ātrumu grīdas līmenī un piesārņotā gaisa izvadīšanai griestu līmenī. Pieplūdes gaiss parasti par 3 līdz 4 grādiem pēc Celsija vēsāks nekā telpas temperatūra, kā rezultātā tas izplatās pa grīdas virsmu, pirms tas sāk celties augšup līdz ar siltuma avotiem telpā. Gaisa kustību nosaka gaisa blīvuma atšķirības – siltais gaiss, kura blīvums ir mazāks nekā aukstam, paceļas līdz
griestiem. Tādējādi telpā tiek izveidotas divas zonas, augšējā zona ar siltu, piesārņotu gaisu un apakšējā zona ar “tīru” gaisu.

1.attēls. Pieplūdes gaiss, grīda – Nosūces gaiss, griesti

  Izspiešanas ventilācija laika gaitā

  1970. gados, enerģijas krīzes laikā, izspiešanas ventilācija parādījās kā rentabls risinājums, kā pārvaldīt ventilāciju ēkās. Tā ātri kļuva par vēlamo izvēli dažādiem pielietojumiem, starp kuriem bērnudārzi bija ievērības cienīgi piemēri. Tomēr šī pieeja izraisīja neparedzētas sekas, tostarp biežas saaukstēšanās bērnu vidū, kuripavadīja laiku tuvu grīdai, kur tika padots aukstais gaiss. Mēģinot mazināt šo problēmu, uz gaisa difuzoriem tika izvietoti zīmējumi un citi līdzekļi, lai bloķētu aukstopieplūdes gaisu. Tātad, tā vietā, lai atrisinātu problēmu, šis pagaidu risinājums pasliktināja iekštelpu klimatu un veicināja negatīvu priekšstatu par izspiešanasventilāciju. Tā rezultātā 2000šajos gados šī risinājuma izmantošana samazinājās. Neskatoties uz pagātnes izaicinājumiem, izspiešanas ventilācija var būt ļoti efektīva,ja tā tiek pareizi ieviesta, jo tā piedāvā gaisa apmaiņas efektivitāti no 50 līdz 100%. Atšķirībā no sajaukšanas ventilācijas, kas padod gaisu no griestu līmeņa, šī metodeneprasa ventilēt visu telpu. Tā koncentrējas tikai uz izmantoto zonu vai zonām ar augstu piesārņojuma līmeni.

  Kā šodien gūt labumu no izspiešanas ventilācijas?

  Izspiešanas ventilācija ir īpaši izdevīga lielās telpās ar augstiem griestiem, piemēram, rūpniecības objektos, veikalos, klasēs un sporta zālēs. Augstāki griestinodrošina zonu piesārņotā gaisa uzkrāšanai virs izmantotās telpas. Lai pilnībā izmantotu šo ventilācijas principu, griestu augstums ir vismaz trīs metri, taču optimāli apstākļi tiek sasniegti, ja griestu augstums pārsniedz četrus metrus.

  Turklāt gaisa padeves difuzoru novietojumam ir būtiska nozīme, lai nodrošinātu efektīvu unvienmērīgu gaisa sadali visā telpā. Izvietojot izspiešanas tipa difuzorus, kas bieži tiekuzstādīti apdzīvotības zonā, var saskarties ar dažādiem izaicinājumiem – telpas plānojumu,mēbeļu izvietojumu un citiem ar interjeru saistītiem faktoriem. Ņemot to vērā, ir ļoti svarīgiizvairīties no tā, ka šie gaisa difuzori tiek novietoti pārāk tuvu cilvēkiem, jo ​​īpaši personām arsēdošu darbu, jo gaisa plūsma var radīt diskomfortu. Pārvietojamie difuzori parasti iraprīkoti ar vairākām apļveida rotējamām gaisa sprauslām, kas ļauj regulēt difūzijas modeli.Tā kā iekštelpu izkārtojums vai funkcija laika gaitā var mainīties, regulējamība noteikti kļūstpar izteiktu priekšrocību.Izspiešanas tipa difuzori ir pieejami daudzos modeļos, lai tie atbilstu telpas funkcijai,ģeometrijai un dizainam, kā arī izvēlētajam ēkas konstrukcijas veidam un AVK risinājumam.Daudzi dažādi modeļi nodrošina elastību, lai ventilāciju apvienotu ar telpas dizainu, īpašivērtīgi tas ir vietās ar ierobežotu telpu. Lai gan izspiešanas tipa gaisa difuzoru klāsts tirgū irplašs, ir piemēri, kad ir nepieciešams kaut kas papildus, lai atbilstu klienta prasībām. Skatiet,piemēram, Malmö Live Zviedrijā. No Swegon mēs lielās koncertzāles sēdekļu apakšdaļāsveiksmīgi integrējām 1400 gaisa padeves difuzorus pēc pasūtījuma. Tādā veidā mēspanācām, ka ventilācija aizņem pēc iespējas mazāk vietas un arī pazūd no apmeklētājuredzesloka.

  Ņemot vērā visu iepriekš minēto, izspiešanas tipa difuzori ir ļoti elastīgi to “standarta” formā
  kā pusapaļi vai kā “viltus kolonnas”, taču ventilācijas princips ļauj arī pielāgot, lai tie atbilstu
  īpašām vajadzībām.

  Rezumējot, pārvietošanas ventilācija ir ļoti efektīva metode telpu ventilācijai ar:

  • Lielām gaisa plūsmām
  • Lielu grīdas platību
  • Siltuma avotiem telpā
  • Augstiem griestiem
  • Ierobežotām dzesēšanas jaudām

  Izspiešanas ventilāciju raksturo:

  • Pieplūdes gaiss tiek ievadīts grīdas līmenī
  • Nav būtiska telpas un pieplūdes gaisa sajaukšanās
  • Pieplūdes gaiss tiek piegādāts ar mazu ātrumu
  • Pieplūdes gaisa temperatūra ir zemāka par telpas temperatūru
  • Nosūces gaiss tiek izvadīts griestu līmenī

  Mēs ieteiktu sekojošo:


  Oriģināls: https://blog.swegon.com/en/displacement-ventilation-a-forgotten-concept-with-huge-potential
  Publicēts: 03.07.2024