Energoefektivitātes palielināšana gaisa apstrādes iekārtām

5 veidi kā palielināt energoefektivitāti gaisa apstrādes iekārtām

Vai zinājāt, ka pēdējā laika populārākais Google meklējums bijis saistībā ar enerģijas taupīšanu?  Tāpēc mēs dalīsimies ar savām zināšanām un noderīgiem padomiem, kā palielināt gaisa apstrādes iekārtu energoefektivitāti.

Pamatfakti, kurus ir vērts zināt iepriekš

Apmēram 90% savas dzīves mēs pavadām telpās. Līdz 78 gadu vecumam iekštelpās esam pavadījuši apmēram 70 gadus. To zinot, šķiet gandrīz naivi nerūpēties par iekštelpu klimatu vietās, kur pavadām tik daudz laika. Ja mēs zinām arī to, ka apmierinošā darba vidē esam par 16% produktīvāki, ka mūsu miega kvalitāte ir atkarīga no komfortablas iekštelpu temperatūras un, ka mūsu spēja domāt stratēģiski, ir atkarīga no labas gaisa kvalitātes, šķiet, ka ir likumsakarīgi pieprasīt ideālu iekštelpu klimatu visās telpās, kur mums ir paredzēts strādāt vai atpūsties.

Apvienojot iepriekš minēto ar vēlmi palielināt energoefektivitāti, mēs saskaramies ar dilemmu. Mūsu piecu tālāk sniegto padomu mērķis ir nodrošināt ideālu gaisa apstrādes iekārtas darbību, lai sasniegtu optimālu iekštelpu klimatu un enerģijas patēriņu.

1. Izvērtējiet iekārtu darbības ilgumu

Ventilācijas iekārtas enerģijas patēriņš ir tieši saistīts ar ekspluatācijas laiku. Samazinot darbības laiku, proporcionāli samazināsies arī enerģijas patēriņš. Piemēram, birojs var būt aizņemts līdzīgā veidā no pirmdienas līdz piektdienai, bet brīvdienās tas ir tukšs.

Padoms: Izslēdzot iekārtu sestdienās un svētdienās, tiek ietaupīta enerģija.

2.Noregulējiet atbilstošu temperatūru

Pasaules ziemeļu daļa jau iegājusi “apkures” sezonā. Par cik pieplūdes gaisa temperatūrai jābūt nedaudz zemākai par istabas temperatūru, lai nodrošinātu labu gaisa sadali, par pāris grādiem zemāka iekštelpu temperatūra var ietaupīt ievērojamu enerģijas daudzumu, būtiski neietekmējot komfortu vai produktivitāti.

Padoms: Apsverot telpas temperatūras pazemināšanu, atcerieties attiecīgi pielāgot pieplūdes gaisa temperatūru.

3.Samaziniet gaisa plūsmu

Gaisa kvalitātei ir būtiska ietekme uz komfortu, produktivitāti  un veselību. Nepietiekama āra gaisa padeve var izraisīt diskomfortu, pazemina produktivitāti un ietekmē veselību. Taču no otras puses, pārmērīgas gaisa plūsmas var radīt caurvēju un nesamērīgu enerģijas patēriņu.

Padoms: 20% no enerģijas izmaksām var ietaupīt, samazinot gaisa plūsmu par 10%, tāpēc pielāgojiet gaisa plūsmu faktiskajai nepieciešamībai

4.Izvēlieties SWEGON produktus

Palielinoties gaisa plūsmai, ventilatora enerģijas patēriņš palielinās eksponenciāli. Tāpēc mēs iesakām ventilācijas iekārtas darbību kontrolētu pēc vajadzības. Tas vienmēr atbilst precīzām vajadzībām un novērš periodus, kad telpa tiek vēdināta, apsildīta vai atdzesēta bez pieprasījuma

Padoms: Aprīkojot telpu ar Swegon GOLD gaisa apstrādes iekārtu ar vadības funkcionalitāti un WISE sistēmu, iespējams veikt pat vismazākos uzlabojumus, kas rada ievērojamas enerģijas patēriņa samazinājuma atšķirības. Tas redzams ilustrēti zemāk.

5. Veiciet iekārtu apkopi

Visbeidzot, tas var izklausīties vienkārši un gandrīz pašsaprotami, taču pat energoefektīvākai un labi uzstādītai gaisa apstrādes iekārtai ir nepieciešama apkope.
Savlaicīga filtru nomaiņa, iespējams, ir vienkāršākais enerģijas taupīšanas veids, ko varam ieteikt. Ierīcei ar novecojušiem un aizsērējušiem filtriem ventilatori darbojas arvien gausāk, lai kompensētu pieaugošo spiediena kritumu, kā rezultātā rodas nesamērīgs un, iespējams, negaidīts enerģijas patēriņš.

Padoms: Regulāra vai obligāta filtru maiņa ir būtiska, lai varētu nodrošināt komfortablu un produktīvu iekštelpu klimatu.


Avots: www.swegon.com 
Publicēts: 10.11.2022