KĀDU VENTILĀCIJU IZVĒLĒTIES?

Lai jūsu ēka iegūtu optimālu iekštelpu klimatu, ir svarīgi jau laikus sākt plānot, kāds no ventilācijas veidiem jums ir vispiemērotākais. Dažādiem pielietojumiem ir dažādas vajadzības. Šeit apskatīsim dažus principus, kas jāņem vērā:

Viena no pirmajām izvēlēm, kas jāveic, plānojot ventilācijas sistēmu, attiecas uz to, kādu ventilācijas principu izmantot. Divi visizplatītākie veidi ir: sajaukšanās un izspiešanas tipa (pazīstama arī kā termiski kontrolēta).

Sajaukšanās tipa ventilācijai gaisa sadalītājs ir novietots augstu telpā, tuvu griestiem. Pieplūdes gaiss ieplūst ar salīdzinoši lielu ātrumu. Gaiss tiek sadalīts pa visu telpu un principā tiek vienmērīgi sajaukts ar telpas gaisu. Rūpīgi izvēloties pieplūdes gaisa sadalītājus, rezultāts var būt pilnīgi bez caurvēja efekta. 

Sajaukšanās tipa ventilācija

Izspiešanas tipa ventilācijai gaisa sadalītājs telpā ir novietots grīdas līmenī. Aukstais pieplūdes gaiss ieplūst ar salīdzinoši mazu ātrumu un lielākoties izplatās pa grīdas virsmu. Pieplūdes gaisam uzsilstot, tas paceļas uz augšu un izstumj telpas gaisu, kas tiek izvadīts caur nosūces resti griestu līmenī.

Izspiešanas tipa ventilācija

PIELĀGOJIET VENTILĀCIJU ATBILSTOŠI TELPAS IZKĀRTOJUMAM UN IZMANTOŠANAS VEIDAM:

Kuru no šiem gaisa sadales paņēmieniem izvēlēties, nosaka tādi faktori, kā:

  • Telpas lielums;
  • Griestu augstums;
  • Iekārtojums;
  • Telpas izmantošanas veids.

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā, ir tas, ka ventilācijai ir jānodrošina labs komforts darba zonā – telpas daļā, kur parasti atrodas cilvēki, aptuveni 0,1 līdz 2,0 metri virs grīdas.

Darba zona

Sajaukšanās tipa ventilācija ir piemērota telpām ar zemu vai vidēju griestu augstumu un augstām prasībām pēc komforta, piemēram, mācību telpām, maziem restorāniem un birojiem. Kā jau iepriekš tika minēts, pieplūdes gaisam jāieplūst griestu līmenī. Ja nepieciešams, ventilācija var nodrošināt augstu dzesēšanas efektu, taču jāņēm vērā, ka tā būs mazāk piemērota lielām telpām ar augstu griestu augstumu, kur pieplūdes gaisam var būt grūti sasniegt darba zonu. Tā ir arī mazāk piemērota telpam, kurās nepieciešams izvadīt telpas gaisu, nevis sajaukt to ar pieplūdes gaisu, piemēram, slimnīcu operāciju zālēm.

Savukārt izspiešanas tipa ventilācija bieži vien ir labākā izvēle telpām ar vidēju vai augstu griestu augstumu, piemēram, ražošanas telpām, lidostām un lielām kafejnīcām. Pieplūdes gaisam ieplūstot grīdas līmenī, darba zona tiek ātri izventilēta, un esošais telpas gaiss tiek stumts uz augšu no apakšas. Izspiešanas tipa ventilācija ir vislabāk piemērota telpām ar ierobežotu dzesēšanas nepieciešamību un ar lokāliem lieliem siltuma avotiem, piemēram, restorānu virtuvēs. Mazāk piemērota tā būs izmantošanai stipri mēbelētās telpās, kur viegli bloķējas gaisa plūsma, un telpām ar nepieciešamību pēc apkures, jo pieplūdes gaisam vajadzētu būt aukstākam par telpas gaisu.

Izvēlieties savam projektam pareizo ventilācijas principu, lai nodrošinātu vislabāko iekštelpu vides kvalitāti!

Ja nepieciešama konsultācija, sazinieties ar mums!


Original: https://blog.swegon.com/en/which-ventilation-principle-should-i-choose
Publicēts: 19.05.2023